Metosel on juba 90 aastane kogemus suurköögiseadmete tarnimisel. Oleme oma valdkonna turuliidrid Põhjamaades, Balti riikides ja Beneluxi-maades. Kuulume ALI-gruppi. Metosel on 750 töötajat üheksas erinevas riigis.

Metosel täitus 100. juubeliaasta

Metalliteos Oy asutati 1922. aasta kevadel ja selle põhikirja järgi oli ettevõtte eesmärgiks “igasuguse metallitööga tegelemine Helsingis, võimalusega laiendada oma tegevust ka mujale Soome”. Metose kaubamärk võeti kasutusele 1940. aastatel.

Juba 20. sajandil valmistasime metalltooteid uuest materjalist, roostevabast terasest ning esimesed roostevabast terasest keedupotid valmisid 1931. aastal Paimio sanatooriumi jaoks.

Tänaseks on Metos endiselt metallitööstusettevõte, mis toodab Keraval Ahjo tehases professionaalseid köögiseadmeid ja Leppävirtas Sorsakoskis mööblit. Metos on loonud üleriigilise müügi- ja teenindusorganisatsiooni, mis on spetsialiseerunud võtmed kätte põhimõttele. Lisaks omatoodangule on tootevalikus professionaalseid köögiseadmeid ja tarvikuid juhtivatelt rahvusvahelistelt tootjatelt.

Aastate jooksul on Metos laienenud ka välismaale sama üleriigilise müügi- ja teeninduskontseptsiooniga, asutades tütarettevõtteid Rootsis, Norras, Taanis, Eestis, Lätis, Leedus ja Hollandis. Lisaks toimub Kerava peakontorist globaalselt Metos Marine ja tehase seadmete eksport.

Alates iseseisvuse algusaastatest on Metos arendanud ja korraldanud meie riigi toitlustust. Oleme näinud koolitoidu ja toitlustuse tekkimist, samuti restoranisektori arengut ja mitmekesistumist.

Tänapäeval põhineb Metose suurepärane teeninduspakett aastakümnete pikkusel koostööl klientidega. Meie köökide projekteerimine hõlmab protsesside ja funktsionaalsuse ühendamist ergonoomiliseks töökeskkonnaks. Seadmete valik tagab klientide konkurentsivõime ka tulevikus. Kasutuskoolitus tagab edu alates hetkest, kui oma kööki kasutama hakkate. Meie teenindusvõrk ja kohalik teenindus annab kindluse teie köögi toimimiseks kogu elutsükli jooksul.

Tänapäeval on võtmed kätte põhimõte kõige nõutum ja vastutustundlikum viis nii köökide kui ka üksikute masinate tarnimiseks. Me taaskasutame pakkematerjale ja vana köögitehnikat, millest kogutud roostevaba terast saab peaaegu lõputult kasutada ja mis on ka järgmise 100 aasta jooksul mingil kujul meie köökides.

Loe lähemalt Metose ajaloo kohta